سبد خرید
 • 0
 • 0
سبدخرید شما
   برآورد هزینه در پروژه های ساختمانی - مهندسی مدیریت ساخت

   در داده های از پیش تهیه شده اطلاعات بسیاری مربوط به روش های مختلف برآورد به منظور برآورد هزینه های ساخت و ساز در دسترس است. مقالات در برآورد مشخص و واضح تر برای هزینه خدمات مهندسی محدود ترند، اما بسیاری از روش های مورد استفاده در برآورد هزینه ساخت و ساز می تواند همچنین در برآورد خدمات اعمال شود. از بررسی مطالعات مختلف، شناسایی دو دسته گسترده روش برآورد ممکن است: برآورد احتمالی و برآورد قطعی.

   برآورد قطعی را می توان بیشتر به برآورد پارامتری، جزئیاتی و مقایسه ای تقسیم کرد. این روش ها قطعی هستند به این معنی که نتیجه، تنها برآورد یک نقطه است. روش برآورد احتمالاتی که استفاده از توزیع را برای یک یا چند پارامتر امکان پذیر می کند. روش برآورد می تواند برای تحقق بخشیدن برآورد هزینه نهایی با هر روشی ترکیب شود. مبنای طبقه بندی در بخش قطعی و اساسی، بررسی مطالعات اولیه است. در اینجا ما به انواع روش های برآورد هزینه در پروژه های عمرانی اشاره می کنیم و در مقاله های بعدی توضیحی راجب آن ها خواهیم پرداخت که این روش ها عبارت اند از:

   - برآورد قطعی هزینه

   - برآورد هزینه مفصل (جزئیاتی ، دقیق)

   - برآورد مقایسه ای

   - هزینه احتمالی

   در روش برآورد احتمالاتی استفاده از توزیع ها برای یک یا چند پارامتر امکان پذیر می باشد. برآورد پارامتری برای استفاده در پروژه های مهم و تحویل پروژه به منظور برآورد بنا به استفاده مورد نیاز برای یک پروژه جدید است و بر اساس مدل های هزینه کامپیوتری است که اگر به درستی طراحی و استفاده شوند می توانند دقت و صحت برآورد پروژه را بهبود بخشند. از مزایای استفاده از روش برآورد دقیق این است که وظایف یا فعالیت ها در پایین ترین سطح، در پروژه های متعدد در محدوده زمانی معین هستند. استفاده کم از این روش به علت نیاز به تلاش و هزینه ی بالا برای انجام است. روش برآورد مقایسه ای بر اساس اجزای اصلی هزینه که در پروژه های قبلی مشابه انجام شده که نتایج و مشاهدات آن در دسترس است، بنا شده است. شبیه سازی مونت کارلو ابزاری است که میتواند برای بهبودی روش برآورد هزینه احتمالی استفاده شود. هر پارامتر توزیع احتمال خود را دارد که واقعیت را منعکس می کند. انواع مختلفی از توزیع وجود دارد که می توانند برای مدل های واقعی استفاده شوند.

   برآورد پارامتری اغلب بر اساس مدل های هزینه کامپیوتری است که اگر به درستی طراحی و استفاده شوند می توانند دقت و صحت برآورد پروژه را بهبود بخشند. هدف از برآورد دقیق با رفتن به جزئیات این است که همه اجزای هزینه را شامل می شود و همچنین آن دیدی نسبت به سهام داران اصلی هزینه در پروژه را فراهم می کند. مزیت اصلی روش برآورد مقایسه ای تولید سریع و فهم راحت برآورد هزینه های پروژه است. همچنین این روش بسیار دقیق است اگر پروژه جدید انحراف جزئی از پروژه قبلی اجرا شده داشته باشد. روش برآورد احتمالی که استفاده از توزیع ها برای یک یا چند پارامتری امکان پذیر است روشی است که از توزیع احتمال برای هر یک یا چند پارمتری به عنوان ورودی برای برآورد هزینه استفاده می کند. روش برآورد احتمالی بر روی خطرات و عدم قطعیت موجود در پروژه و تعیین کمیت تنوع هزینه ی پروژه تمرکز می کند.

   منبع: دیتا سازه

   برای اطلاعات جامع تر از مقاله فوق می توانید از وب سایت دیتا سازه درخواست تحقیق داشته باشید


   آیا این مقاله مفید بود ؟

   بله
   خیر

   دیدگاه ها

   • اولین دیدگاه برای این مقاله را بنویسید !

   دیدگاه خود را وارد نمایید