سبد خرید
 • 0
 • 0
سبدخرید شما
   دانلود نرم افزار HDM-4 - نرم افزار عمران

   نرم افزار HDM-4 از جمله نرم افزارهای راه و ترابری که برای تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، مدیریت و ارزیابی تعمیر و نگهداری جاده، بهبود و تصمیمات سرمایه گذاری است. مدل مديريت و توسعه بزرگراه ها (HDM-4) يک سيستم نرم افزاری برای برآورد ميزان سرمايه گذاری و هزينه در سيستم های حمل و نقل جاده ای است. از اين مدل غالباً برای مطالعات امکان سنجی استفاده مي گردد که در آنها قابليت اجرای پروژه از نظر اقتصادی مورد بررسی قرار مي گيرد. نوع کامل تری از ارزيابی اقتصادی که با استفاده از اين مدل انجام می شود، ارزيابی شبکه است که با در نظر گرفتن محدوديت های بودجه ای، به بررسی شبکه کاملی از راه ها  به منظور سرمايه گذاری منطقی برای تعريف و ايجاد شبکه راه های جديد پرداخته و به ياری طراحان می شتابد. برآورد اقتصادی شبکه راه ها همواره يکی از چالش برانگيزترين قابليت های اين مدل محسوب می شده است، اما تلاش بر اين است که اين نرم افزار بتواند بهترين و اقتصادی ترين گزينه را از ميان پروژه های مختلف انتخاب و نحوه اجرای آن را به طور بهينه با توجه به محدوديت های اقتصادی طراحی نمايد.

   نرم افزار HDM-4 با هدف مقایسه برآوردهای مختلف هزینه و تحلیل و بررسی شرایط اقتصادی گزینه های سرمایه گذاری متفاوت طراحی و ایجاد گردیده است. این مدل برای هر بخش از راه علاوه بر شرایط جاده و منابع مورد استفاده توسط هر گزینه، سرعت وسایل نقلیه و منابع مادی راه که توسط هر وسیله نقلیه مورد مصرف قرار می گیرد را به صورت سالانه بررسی می نماید. سپس منفعت نسبی حاصل از سرمایه گذاری در هر گزینه، با استفاده از داده های موجود محاسبه شده و نتایج حاصل از آن ارائه می گردد. نرم افزار دارای سه بخش می باشد که عبارتند از:

   1. تحلیل پروژه

   2. تحلیل برنامه

   3. تحلیل استراتژی

   خروجی های تولید شده توسط نرم افزار که برای تصمیم گیری نهایی کاربر مورد استفاده قرار می گیرند، در سه دسته کلی قرار می گیرند:

   1. شاخص های بازده اقتصادی

   2. برنامه ریزی چند ساله

   3. برنامه ریزی های استراتژیک توسعه و نگهداری راه

   اکنون شما می توانید نرم افزار HDM-4 را به همراه کرک به صورت رایگان دانلود کنید.

   منبع: دیتا سازه

   آیا این مقاله مفید بود ؟

   بله
   خیر

   دیدگاه ها

   • اولین دیدگاه برای این مقاله را بنویسید !

   دیدگاه خود را وارد نمایید